Vinylové podlahy Plancher s.r.o.

Vybrat si vhodnou podlahu do bytu, domu nebo třeba kanceláře není úplně jednoduché. V dnešní době už existuje spousta druhů podlahových krytin a ne každá z nich se hodí do určitých prostorů.

vinylove podlahy

V poslední době stále roste obliba vinylových podlah, které mají celou řadu jedinečných vlastností a díky příznivé ceně a široké nabídce barev a vzorů nacházejí uplatnění v domácnostech i veřejných objektech.

Vysoká obliba vinylových podlah je dána mimo jiné i tím, že tento typ krytiny přináší to nejlepší z umělých a přírodních materiálů. Tyto podlahy jsou sice vyrobeny z klasického PVC, jsou ale výrazně vylepšeny o další vrstvy a o nové technologie a hodí se tak prakticky do každého prostoru. Velkým plusem je i jejich příznivá cena, díky níž si ji mohou dovolit i lidé, kteří nemohou nebo nechtějí utratit za novou podlahu příliš mnoho peněz. K dalším výhodám podlah z vinylu patří i snadná údržba, tepelná vodivost, voděodolnost nebo výborná zvuková izolace.

vinylove podlahy2

Rozdělení vinylových podlah

Veškeré vinylové podlahy se dají rozdělit do dvou základních skupin – na heterogenní a homogenní. Zatímco heterogenní podlahy jsou složeny z několika vrstev, homogenní (říká se jim také celovinylové) mají vrstvu pouze jednu. Dále pak vinylové podlahy dělíme na dílce a role. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Vinylové dílce a jejich druhy

Vinylové dílce mívají tvar čtverce nebo obdélníku a hodí se spíše do menších místností. Kromě termínu dílce se můžeme setkat i s pojmem lamely. Jejich rozměry mohou být různé a celkově v této kategorii rozlišujeme tři druhy dílců:

  • celoplošně lepené – pokládka se provádí nalepením dílců na povrch, je třeba použít kvalitní podlahářské lepidlo
  • samolepící – tyto dílce mají na své spodní straně samolepící vrstvu. Z ní je třeba odlepit krycí vrstvu a následně dílce přilepit na povrch – musí být ale zcela hladký a rovný
  • zámkové – v tomto případě se dílce pokládají bez lepení, je pouze třeba je do sebe zapojit pomocí zámkového spoje, který je na jednotlivých lamelách – tento způsob je známý také jako plovoucí pokládka

Kde všude lze použít vinylové dílce?

Možnosti využití vinylových dílců jsou velmi široké a především v domácnostech je můžete dát prakticky do kterékoli místnosti. Hodí se do obývacího pokoje, dětského pokoje, ložnice nebo předsíně, díky tomu, že jsou voděodolné je můžete dát i do kuchyně nebo koupelny. Do dětských pokojů je skvělou variantou sametový vinyl s velmi příjemným povrchem. Na vinylové dílce můžete narazit například i v obchodních centrech, zde se využívají dílce celoplošně lepené.

Vinylové role

I u vinylových rolí je možná pokládka lepením i volným položením. Volná pokládka je ale vhodná spíše pro menší prostory do 20 m2, u větších ploch už je lepší role celoplošně přilepit podlahářským lepidlem. Pokud jde o rozměry, tak role mají většinou délku kolem 20 až 30 m, šířka je obvykle mezi 2 až 5 m. Na rozdíl od dílců najdou vinylové role své uplatnění spíše ve větších prostorech nebo komerčních objektech.

vinylove podlahy3

Kde všude lze použít vinylové role?

Zatímco vinylové dílce patří spíše do domácností, vinylové role se častěji instalují do velkých komerčních objektů – jedná se např. o průmyslové haly, nemocnice, sportovní centra, výrobní haly, kancelářské budovy nebo nákupní centra. V případě klasických domů se používají spíše ve větších prostorech.

Obecně se dá říct, že vinylové podlahy lze využít v podstatě kdekoliv – je ale třeba pečlivě vybrat konkrétní typ a poradit se s profesionály, kteří Vám poradí, který druh vinylové podlahy bude pro váš prostor nejvíce vhodný.

Přední výrobci vinylových podlah

Nabídka vinylových podlah je nesmírně bohatá a na jejich výrobě se podílí celá řada společností. Pokud chcete opravdu špičkovou kvalitu, doporučujeme vybrat podlahu od některé z následujících značek:

Gerflor – francouzská společnost, která vyrábí vinylové i PVC podlahy

Expona Domestic – oblíbená značka vinylových podlah pro domácí využití

Conceptline – jedna z předních značek vinylových podlah s pestrou paletou dekorů

Fatra – tradiční česká firma, která svoje produkty vyrábí v Chropyni a Napajedlích

Moduleo – kvalitní vinylové podlahy nové generace v nadstandardním provedení

Wineo-Design line – luxusní podlahy nejvyšší kvality od německého výrobce Windmöller Flooring

Kde koupit nebo objednat vinylové podlahy?

Kvalitní podlaha patří mezi produkty, které Vám mohou dobře sloužit po celý život. Proto se vyplatí její výběr neuspěchat a poradit se se skutečnými odborníky, kteří mají v tomto oboru dostatek zkušeností a mohou Vám pomoci vybrat ten správný typ. K předním prodejcům vinylových podlah v ČR patří společnost Plancher s.r.o., která má ve svém sortimentu nejkvalitnější vinylové podlahy od výše zmíněných značek, dohromady pak více než 300 různých vzorů, ze kterých si vybere i ten nejnáročnější zákazník. Na její kompletní nabídku se můžete podívat na internetových stránkách plancher.cz, nebo můžete (po předchozí telefonické domluvě) navštívit přímo jejich vzorkovnu, která se nachází v Praze 9 na adrese Lovosická 439/42. Vzorkovna je i v mobilní podobě.