Projasněte obývací pokoj barvami

Obývací pokoj je jednou z nejdůležitějších místností v každém domě. Už proto bychom mu měli věnovat zvláštní péči a to i v oblasti volby vhodných barev, do kterých celou místnost budeme ladit.

obývací pokoj
Zdroj: Living Rooms, hgtv.sndimg.com

Změňte obývací pokoj během několika okamžiků

Ačkoliv se to možná na první pohled nezdá, je změna barev v interiéru poměrně razantním zásahem do stávajícího designu. Proto je nutné dobře zvážit, zda námi zvolené barvy lze vhodně kombinovat s jinými odstíny, které se již v místnosti nacházejí. Doporučuje se vybrat jednu barvu výraznější a zbylé jen jako doplňkové, které se budou s hlavní barvou různými způsoby skvěle doplňovat. Poté již nechte fantazii, aby si vyhrála. Výsledkem budete jistě velmi překvapeni. Pouhá změna barev může totiž skutečně značně změnit vzhled vašeho obývacího pokoje.

Netroufnete-li si na pestré barvy, zvolte mírnější pastelové

Ne každý se však hned pustí do výrazných barev. Máte-li obavy, že by do stávajícího nudně šedého interiéru byla pestrá barva moc výrazná, přikloňte se k některé z barev pastelových. Ty vašemu obývacímu pokoji také přinesou nový vzhled, po kterém tak toužíte, avšak nebude to taková razantní změna, jakou by vám přinesly syté barvy. A kdo ví, třeba se po čase rozhodnete i pro některé z nich, abyste vašemu interiéru přinesli ještě výraznější proměnu. Pusťte se do hry barev a proměňte váš obývací pokoj k nepoznání.

 pohovka

obývací pokoj

obývací pokoj

knihovna

obývací pokoj

obývací pokoj

obývací pokoj

pohovka
Zdroj: Living Rooms, hgtv.sndimg.com