Poseďte u domácího baru v pohodlné židli

Barové židle nejsou v dnešní době už fenoménem zasahujícím jenom do restaurací, barů a kaváren. Stále více lidí si pořizuje barové židle i domů.

barova-zidle-cl-3235-bk-8012

Objevují se nové kuchyňské linky, které mají v sobě zakomponovaný i barový pult. S přáteli či partnerem si tam lidé mohou posedět u skleničky a nemusí vyrážet nikam ven. Ovšem je velmi důležité správně vybrat barové židle.

Důležitým kritériem se stává výška

Barový pultík může být v jídelně, v kuchyni, v obývacím pokoji, nebo na terase rodinného domu. Pokud vás zaskočí nečekaná návštěva, nebo přijde příliš brzy, když nemáte ještě nachystané pohoštění, můžete ji usadit právě sem. Užije si pohodlí a dá si skleničku. Při výběru barových židlí buďte pozorní. Na https://www.hawaj.cz/barove-zidle.html jich najdete pestrou škálu. Podstatným kritériem je především výška. Za ideální výšku se považuje 75 cm. Tento rozměr dokonale pasuje k barům vysokým 95 až 100 cm. Řiďte se vždy pravidlem, že sedák kupované barové židle by měl být umístěn vždy 20-25 cm pod deskou baru, pak jde o nejvhodnější výšku.

Výškově nastavitelné židle jsou variabilnější

Když barovky chcete do domácnosti, je nejlepší vybrat si takové, které mají nastavitelné židle. Jejich mechanismus je podobný jako u židlí kancelářských, i zde můžete kolečkem nebo také páčkou nastavit výšku, kterou potřebujete. Uvedené židle jsou variabilnější, univerzálnější, to se ale samozřejmě promítá i do jejich ceny, která je vyšší. Na výběr je spousta typů židlí. Kožené, dřevěné, plastové, chromové, ale třeba i ratanové. S kulatými i hranatými sedáky, s opěrou na záda i bez ní, s opěrkami pro ruce i bez nich, židle otočné. Důležité je, aby byly pohodlné, dobře se na nich sedělo a zároveň splynuly s ostatním zařízením bytu. Mohou tak dokonale korespondovat třeba s jídelními židlemi.