Otevřete si bránu do světa atraktivních dveřních klik

Dveřní kliky už dávno nejsou symbolem těžkých kovových předmětů, se kterými byla obvykle těžká manipulace. Moderní doba přináší i spoustu nových trendů v této oblasti a my vám dnes představíme některé z nich.

kliky v ČR
Zdroj: houzz.com

Ozdobné kování pro milovníky originality

Nechcete-li si pořídit standardní kliku, která je už poměrně okoukaná, můžete si pořídit některou v méně tradičním provedení. O to se již postará štítové kování, které vypadá opravdu skvěle a hned tak vás neomrzí. Druhou variantou pro získání atraktivního vzhledu kliky je rozetové kování, které stejně jako již výše zmíněný typ kování nabízí mnoho variant, ze kterých si vybere i ten nejnáročnější zákazník.

netradičnní kliky
Zdroj: dornob.com

Jaké typy klik jsou k dostání

Co se klik týče, je nabídka velmi pestrá. Od těch klasických, na které jste zvyklí, můžete plynule přejít ke klikám designovým a luxusním, které podtrhnout dokonalý vzhled vašich dveří. Výjimkou dnes nejsou ani speciální kliky se snímačem otisků prstů a jiné podobné kliky, které se postarají, aby vás domov byl zcela v bezpečí. Stejně pestrou nabídku máte i co se týče materiálu, ze kterého jsou kliky zhotoveny. Běžné dnes již jsou kliky z hliníku, plastu i kovu. Je tedy už jen na vás, pro jaký materiál a provedení se rozhodnete. Jedno je však jisté – pořízení si skvěle vypadají kliky je v dnešní době velmi snadné.

kliky v ČR
Zdroj: toxel.com