Námořnický styl nejen pro milovníky moře

Pomalu se nám venku otepluje, což většinu z nás láká k pobytu venku a nejlépe ještě u vody. Pokud ale nemáte takovou možnost vyrazit někam na pobřeží a užít si šplouchání vody a chůzi po písčitém břehu, můžete si podobnou atmosféru navodit alespoň doma a to díky námořnickému stylu, který je stále populárnější.

námořnický styl
Zdroj: homeanddesign.com

Bílá a modrá – pro námořníky dobrá

Když se řekne námořník, patrně se vám vybaví starší vousatý pán v pruhovaném tričku, a právě protože jsou pruhy tolik typické pro každého námořníka, nesmějí pochopitelně chybět ani v tomto stylu. Nikde není psáno, jaká odstín by zvolená modrá barva měla mít, ale nejčastěji se setkáte spíše s tmavšími odstíny, které v kombinaci s bílou působí více kontrastně než by tomu bylo u světlejších odstínů. Přidejte ale klidně i barvu černou nebo žlutou – podle toho, zda chcete mít interiér spíše decentní nebo raději výraznější.

námořnický styl

Vyzkoušejte jej i vy

Všeobecně námořnický styl vzbuzuje pocit svěžesti, čistoty a vůni prosluněných pláží. Proto je vhodné jej zakomponovat do svého interiéru po dobu léta, kdy mu to bude nejvíce slušet. Stejně dobře vám ale bude v zimě připomínat slunečné dny, takže nemusíte mít obavy, že by se nedal využít celoročně. Pokud k němu navíc přidáte několik nápaditých dekorací s námořnickými motivy, můžete si být jisti, že budete výsledkem velmi mile překvapeni.

námořnický styl

námořnický styl

námořnický styl

námořnický styl