Na co si dát pozor při výběru pohovky

Sedací souprava je bezpochyby nejdůležitější součástí obývacího pokoje. Představuje hlavní dominantu, na které spočine první pohled nejen váš, ale i vaší návštěvy. Není se proto čemu divit, že se jejímu výběru většina lidí dostatečně věnuje a dlouho přemýšlí o jejím vzhledu i rozměrech.

pohovka
Foto: nabytek-elegance.cz – pohovka Onyx 1

Ovšem i přes nejdůkladnější rozhodování a nejpečlivější výběr si můžete vybrat špatně. A nevhodně zvolená pohovka vám příliš užitku nedopřeje, ba naopak. Přinese vám nepříjemné bolesti zad a vám tak nezbude nic jiného, než se pohlédnout po sedačce nové, což ale bude stát další finance. Na co si tedy dát pozor při výběru pohovky?

Rozměry a vzhled
Většina lidí si pohovku vybírá především podle vzhledu. Na tom není nic špatného, přeci jenom sedací souprava je alfou omegou obývacího pokoje, středobodem celé místnosti. Zkrátka se vám musí líbit. Ještě než se zbrkle zamilujete do určitého typu, popřemýšlejte, zda se vám svými rozměry do obýváku vůbec vejde. Ideálním kompromisem jsou rohové sedací soupravy, které nabízí dostatek prostoru.

pohovka
Foto: nabytek-elegance.cz

Na výplni se nevyplatí šetřit
Jedním z nejdůležitějších faktorů, podle kterých se lidí většinou řídí, je samozřejmě i cena. Pořizujete-li si novou pohovku, určitě se zajímejte o její výplň. Na té se rozhodně nevyplatí šetřit, uškodili byste tím jen sami sobě. Proč? Většina sedacích souprav, jež lákají nízkou cenou, jsou vyplněné molitanem. Ačkoli se jedná o nejlevnější variantu, po čase používání molitan ztratí svou původní pružnost, vzniknou prosezená místa a sezení pro vás rozhodně nebude pohodlné. Nebráníte-li se investici, vsaďte na výplň v podobě latexu či paměťové pěny.

pohovka
Foto: nabytek-elegance.cz

Konstrukce
Podstatnou roli určuje i samotní konstrukce sedací soupravy. Chcete-li kvalitní výrobek, který vám bude sloužit dlouhá léta a jehož životnost vás jistě potěší, měla by se vaše volba ubírat směrem robustních konstrikcí provedených ze dřeva nebo kovu. Zaujmout by vás mohla rozkládací pohovka Matador, jejíž konstrukce je vyrobená z měkkého a tvrdého dřeva doplněných o dřevotřísku. Kromě pohodlného posezení a kvalitního odpočinku vám nabízí opravdu pestrý výběr potahového materiálu, mezi kterým jistě najdete ten, který ideálně zapadne do celkového pojetí vašeho obývacího pokoje.

pohovka
Foto: nabytek-elegance.cz – Matador