Kvalitní podlahy pro Váš byt či dům, jak a které si vybrat?

Ať už jste se pustili do rekonstrukce Vašeho domova nebo se Váš vysněný dům či byt teprve staví, určitě přemýšlíte, jaké podlahy zvolit pro jednotlivé místnosti.

barkotex1
Foto: barkotex.cz

Nabídka kvalitních podlah je rozmanitá, stejně jako požadavky každého z nás. Věnujte výběru podlahových krytin náležitou pozornost, budete v jejich společnosti trávit dlouhá léta.

Kritéria pro výběr podlahy

Než začnete vybírat barvu a vzor konkrétní podlahy, stanovte si kritéria, která jsou pro Vaši selekci podstatná.

Na prvním místě se často umísťuje cena. Finanční náklady se u podlahových krytin výrazně odlišují, široké cenové rozpětí obvykle nabízí i každý jednotlivý typ podlahy. Při výběru ale neopomínejte fakt, že podlahu kupujete na dlouhou dobu. Tomu by měla odpovídat i výše investice.

Další kritéria už jsou zcela individuální. Někdo upřednostní dlouholetou životnost oproti módnosti, barevnosti a celkovému designu podlahy. Jiný vyzdvihuje snadnost údržby, mechanickou odolnost nebo možnost položení podlahové krytiny na podlahové topení. V každém případě berte ohled na vytíženost podlahy – pro místa s neustálým pohybem lidí nebo domácích mazlíčků volte podlahovou krytinu, která odolá i častému používání.

Dřevěné podlahy do každé rodiny

Dřevěné podlahy jsou oblíbenou podlahovou krytinou. Potěší Vás svými přednostmi, mezi které patří dlouholetá životnost, jedinečně příjemný pocit při chůzi, unikátnost barev a vzorů, snadná údržba nebo pocit útulnosti, který dodají každému interiéru. Nezanedbatelným lákadlem je i možnost renovace. Dřevo jako zcela přírodní materiál plní požadavky zdravého bydlení.

barkotex2_drevena-podlaha

Vyšší pořizovací cena se může při rozhodování jevit jako nevýhoda, díky životnosti dřevěné podlahy se ale jedná o rozumnou investici. Pokud byste se navíc v budoucnosti rozhodli Váš dům či byt prodat, dřevěná podlahová krytina významně zvyšuje finální cenu nemovitosti.

Vinylové podlahy nabízejí vynikající poměr cena vs. kvalita

Stále oblíbenější jsou vinylové podlahy, které lákají zákazníky nejen svou příznivou cenou. Předností mají mnoho – od snadné a rychlé údržby, přes mechanickou odolnost vůči poškrábání, promáčknutí a protržení, až po jejich akustické vlastnosti – fungují jako zvuková izolace. Pokud plánujete podlahové topení, bez obav si vinylovou podlahu můžete pořídit, pro instalaci podlahového topení je vhodná. Vinylové podlahové krytiny se vyrábí v rozmanitých barvách a designech, oblíbené jsou imitace dřeva nebo kamene, nabídka je ale mnohem širší.

barkotex3_vinyl

Další podlahy

Dřevěné a vinylové podlahy patří mezi nejoblíbenější podlahové krytiny. Společnost Barkotex nabízí i další podlahy – vybrat si můžete laminátové podlahy, PVC podlahy, přírodní linoleum, koberce a jiné. Volte dle vlastních přání a potřeb, nabídka firmy Barkotex uspokojí i nejnáročnější zákazníky. Společnost Barkotex má i svou outletovou prodejnu, kde nabízí výprodej podlah za bezkonkurenční ceny. Jedná se o výprodej zásob a výběhových kolekcí.

barkotex4_laminat