Jaké obklady a dlažby se hodí do moderních kuchyní

Trendy v oblasti obkladů a dlažeb se neustále mění. Výrobci přicházejí stále s novými sériemi, které jsou vyvíjeny podle nejnovějších trendů. Důraz na kvalitu a design je v moderní architektuře stále větší a ani kuchyně nejsou výjimkou. Jaké obklady a dlažby tedy v současnosti nejvíce do moderních kuchyní zapadnou?

keramické obklady
Foto: keramikasoukup.cz, obklady BASIC

I v kuchyních se začínají prosazovat atypické rozměry

Doby, kdy v koupelnách a kuchyních byly na stěnách využívány obklady s rozměry 20×20 cm a na zemi dlažba o velikosti 25×25 cm v pěti základních barvách jsou naštěstí již dávno pryč. Rozměrové možnosti moderních obkladů a dlažeb jsou stále větší. Zákazníci mohou z mnoha tuzemských i zahraničních značek vybírat klasické i moderní velikosti. Nejdůležitější je ale znalost typu kuchyní, kterého chcete dosáhnout. Moderní kuchyně mohou mít mnoho podob a variací. Dlažby a obklady mají podtrhnout jejich eleganci a krásu.

keramické obklady
Foto: keramikasoukup.cz, obklady do kuchyně NAVARTI

Dlažby především ve velkoformátovém provedení

Pro dlažby do kuchyně jsou v současnosti populární především druhy dlažeb ve velkoformátovém provedení. Minimalizování množství spár a designová čistota jsou přesně tím, co moderní kuchyně vyžadují. Vybírat je možné dlažby velkoformátového provedení ve tvaru čtverec i obdélník. U obdélníků nejsou vyloučené ani velikosti 25×40, 50×25 nebo dokonce 60x30cm. Čtvercové provedení dlažeb stále zachovává nejoblíbenější velikosti, kterými jsou 30×30 cm a 33 3×33,3 cm. Setkat se ale můžeme i s tím, že dlažba do kuchyně bude mít rozměry 50×50 cm.

keramické obklady
Foto: keramikasoukup.cz, obklady GRADUAL

Obklady podle vkusu a designu kuchyní

Nabídka pro obklady do kuchyně je v současnosti opravdu široká a především pestrá. Milovníci klasického vybavení kuchyní si jistě oblíbí obklady ve velikostech 10×10 cm v přírodních barvách a s klasickými potisky. Tento druh obkladů do kuchyní je oblíbený již několik let a stále jeho popularita neklesá. Ale i větší rozměry obkladů si v kuchyních své místo najdou. Mezi klasické velikosti se řadí 20×33 cm. Vzhledem k důrazu na designovou čistotu a dokonalost na pohled se i v oblasti obkladů začínají stále více vyhledávat i větší rozměry. Zapomínat bychom ale neměli ani na mozaiku. Její moderní provedení je v kuchyních stále oblíbenější. U drtivé většiny sérií obkladů jsou nabízeny ještě doplňky. Vhodným zakomponováním doplňků do obkladů se dá velmi zvýšit design celé kuchyně. Nejčastěji se jedná o inzerta, bombata a listely v různých provedeních.

keramické obklady
Foto: keramikasoukup.cz, obklady do kuchyně COSMO

Materiálové možnosti se velice rozšířily

Obklady a dlažby do kuchyně také velmi výrazně změnily své materiály a povrchovou úpravu. Nejsou už nabízeny jen klasické keramické obklady a dlažby, ale oblíbeným a moderním materiálem je například sklo. Zejména pak na obklady. Skleněné obklady v různém barevném provedení dodají do moderních kuchyní nádech luxusu a elegance. Moderním obkladům se také stále více dodává lesklá povrchová úprava, aby v kuchyni zářily.

Tip: Velkou nabídku moderních obkladů a dlažeb do kuchyní najdete na adrese http://www.keramikasoukup.cz/.