Jaké možnosti nabízí moderní dřevěné podlahy?

Kvalitní dřevěné podlahy jsou v mnohých směrech podceňovány. Jsou ztělesněním všech vlastností, které v domácnosti každý uvítá, a přesto spousta lidí chybuje při výběru a volí raději levné náhražky.


Zdroj, foto: fashioncrow.com

Skutečně kvalitní dřevěné podlahy tedy mohou nabídnout útulnost, pevnost, stálost, tepelnou izolaci ale také snadnější renovaci a útulnější atmosféru.

Pokládku dřevěné podlahy zvládnete svépomocí

Další nespornou výhodu oceníte v případě, že se rozhodnete novou podlahu položit sami. Pokládka moderní dřevěné podlahy je totiž mnohem jednodušší, než v případě klasických parket. Můžete si tak ušetřit nejen starosti s hledáním odborníka, ale také peníze za odvedenou práci. Moderní kvalitní dřevěné podlahy se totiž spojují na principu perodrážky a jsou velmi přizpůsobivé.

dřevěná podlaha
Zdroj, foto: wikimedia.org

Kvalitní podlahu parquet masif lze také snadněji demontovat a její odolnost je mnohem vyšší. Největší výhodu ovšem přináší tepelná izolace a menší hlučnost. Po podlaze chodíte neustále a jistě by vám nebylo příjemné poslouchat celé dny klapot nebo dusot. Kvalitní dřevěné podlahy dokáží tyto zvuky absorbovat.

Vyberte si podlahu pro podlahové vytápění

Kombinace dřevěné podlahy od www.efloor.fr s podlahovým vytápěním je naprosto perfektním způsobem, jak vnést do domácnosti více tepla. Studená podlaha je nepříjemná a navíc nijak neprospívá zdravotnímu stavu obyvatel. Úprava povrchu a jeho struktura může být různorodá. U dřevěné podlahy ovšem vždy platí pravidlo naprosté originality.