Jak zařídit moderní a praktickou ložnici?

Moderní ložnice je dnes nejenom místem, kde přespíte a přes den do ní nevstoupíte. Mnohdy se v ložnici tráví více času, odpočinkem, čtením, někdy dokonce prací, pokud je ložnice současně vybavena jako pracovna. Neměl by v ní tedy chybět účelný a odolný nábytek, který ale musí splňovat také jisté estetické nároky. Jak si tedy zařídíte ložnici, aby dobře vypadala, cítili jste se v ní příjemně a současně byla praktická?

ložnicová sestava
Zdroj: nabytek-elegance.cz

Bez čeho se žádná ložnice neobejde? Určitě bez postele, nočních stolků k odkládání drobností a také k lokálnímu osvětlení, nedílnou součástí bývá také skříň, někdy také komoda nebo dvě. Dříve bývaly typickou součástí ložnice také toaletní stolky, ty ale dnes mnohem častěji nahrazují pracovní stoly. Asi nejjednodušší cestou, jak si zařídit ložnici moderně, stylově a ještě k tomu prakticky nabízejí ucelené ložnicové sestavy s kompletní výbavou nábytku do různě velkých ložnic. Obsahují pevně daný počet kusů nábytku, který můžete koupit jako celek a v rámci jediného nákupu tak máte zařízenou celou ložnici. Nebo lze volit z takových ložnicových sestav, které umožňují individuální nákupy jednotlivých kusů nábytku, takže můžete postupně dozařizovat.

ložnicová sestava
Zdroj: nabytek-elegance.cz

V ložnici se dnes uplatňují spíše decentní barvy, a to jak u nábytku, tak i na stěnách. Spíše než křiklavé odstíny barev, jsou trendy decentní a tlumené barvy, spíše neutrální tóny, jako je šedá nebo béžová. Je možné celou místnost zvýraznit barevnými doplňky ve zvoleném odstínu, ale aby celý dojem nerušil. Výhodou je, že neutrální barvy dobře slouží odpočinku, což barvy výrazné nedělají a naopak spíše podněcují mozkovou aktivitu. Zapomínat se nesmí ani na správné osvětlení a především jeho ovládání. U dvoulůžek by každá strana měla mít vlastní osvětlení přístupné přímo z lůžka, tedy bez vstávání.

ložnicová sestava
Zdroj: nabytek-elegance.cz