Interiéry na maximum

spokojenému životu. Ať již máte rádi moderní kousky nebo patříte spíše mezi vyznavače léty otestovaných kusů nábytku, hlavní je mít kolem sebe to, v čem se cítíte svoji.

wiki
ilustrační foto: wikimedia.org

Fandíte-li více tradiční černo-bílé nebo naopak pestrobarevné kombinaci doplňků, vždy se dá najít něco, čím by váš domov mohl rozzářit. Podívejme se na pár míst, která v domácnosti stojí za vyšperkování.

Obývací pokoj

Místo, kde vědomě trávíme nejvíce času je obývací pokoj. Ať už máte tento prostor pouze pro večeře u televize či celodenní pobyt, tvoří jakési centrum každého bytu či domu. Dominantní postavení má vždy sedací souprava. Její velikost a tvar je potřeba přizpůsobit velikosti místnosti, ovšem pokud je k dispozici větší možnost rozhodování, je dobré zvolit dobrou šířku, aby se při ospalých pátečních večerech bylo k televizi kam natáhnout a přitom vám jedna noha netrčela až na podlahu. Co se barev týče, nejpohlednější nicméně nejméně praktické jsou pohovky světlé potažmo úplně bílé. Dá se předpokládat, že dříve či později se nějaká ta nečistota objeví a na tmavších barvách se přeci jen lépe ztratí. Dobrou volbou jsou také pestré barvy, které dodají pokoji příjemné oživení, zvláště v kombinaci s tmavým nábytkem nebo tmavou podlahou.

K pěknému sezení patří o vhodná odkládací plocha. Právě konferenční stolky jsou velmi složité na výběr. Je potřeba zvážit nejen jejich materiál, barvu a tvar, ale zejména velikost ať již plochou nebo výškou. Ohýbat se k malému stolku je nepraktické a za večeři z něj vám vaše záda dvakrát nepoděkují. Na druhé straně pak může zase příliš velký stůl zavazet při sledování televize v poloze vleže. Pro praktičnost je také ideální stůl matný a tmavý, není-li ze dřeva. Pro design naopak hraje spíše lesk a bílá barva. Pokud patříte mezi milovníky zvířat, může být součástí stolu klidně také akvárium s barevnými rybičkami popřípadě terárium s křečkem nebo třeba gekonem. Zde je však třeba dbát nejen na estetičnost, ale také praktičnost. Zvířata se nějak musí krmit a potřebují také adekvátní přívod vzduchu.

Pro doladění atmosféry je skvělou volbou použití barevných obrazů, které získají ještě více na hodnotě, pokud si je namalujete sami. Naopak pro černobílé obrazy je ideální barevný podklad na stěně, která ve žluté, oranžové nebo světle zelené barvě působí vesele a pozitivně. Abyste nepřišli nikdy pozdě, můžete si na stěnu také pověsit, popřípadě u designových kusů také nalepit, hodiny. Široká škála tvarů, barev i velikostí vždy doplní volné místo na stěně. Příkladem velmi extravagantního pojetí doplňků je vila známé americké hráčky pokeru Vanessy Rousso, která je jednou z nejlepších žen hrající v barvách svého sponzora PokerStars. Ta do svého domu her nainstalovala mimo vcelku častého stolu na stolní tenis nebo bazénu také stůl na biliár, DJské studio s tanečním parketem nebo fotokoutek. Nechybí ani pokerový stůl, který je základem její živnosti. V jejím repertoáru chybí snad jen ruleta, kterou však stejně jako vy naleznete v největší internetové herně PokerStars Kasino. V té se vám dostane široké nabídky mimo jiné na black jack a další hry a o zábavu tak nebude nouze.

hodiny
ilustrační foto: wikimedia.org

Očista těla i duše

Zábavu spojenou s odpočinkem a načerpáním čerstvých sil můžete mít doma i vy, pokud máte jen trošku větší koupelnu, případně volnou místnost někde ve vašem obydlí. Právě koupelna je ovšem místo, kde se ideálně dá složit sauna, ať již infračervená, která zabere minimum místa, nebo tradiční finská, která je ovšem co do prostoru o něco náročnější. S nadcházející chřipkovou sezonou tak vaše tělo ocení, když si vybudujete imunitu a trošku se otužíte, když po ohřátí a vypocení schladíte své tělo a pěkně si odpočinete. Kromě kvalitních kamen je nutné dbát i na dobré provedení lavic, kde nesmí trčet žádný hřebík nebo šroub, o který byste se mohli nepříjemně popálit. Příjemné pro ochlazení nabízí kbelík se studenou vodou, který si můžete nainstalovat do sprchového koutu a po osprchování se jím polít.

sauna
ilustrační foto: wikimedia.org

sauna
ilustrační foto: wikimedia.org

Podobně si odpočinete třeba také ve vířivce, která vám po náročném dni příjemně promasíruje unavené svaly. Stejně tak vám pomůže vypustit z hlavy pracovní přetížení či stres. U obou relaxačních zařízení bude hodně záležet na vašich prostorových možnostech. Rozhodně se však vyplatí mít jak saunu, tak i vířivku minimálně pro 2 osoby, když budete s partnerem mít chuť na společné uvolnění a příjemné povykládání o starostech všedních dní. Vířivka musí být z kvalitních materiálů. Vnitřní skořepina je nejčastěji akrylová, přičemž se nevyplatí příliš šetřit a pořizovat si levnou čínskou variantu, jelikož její životnost je adekvátně snížená. Důležité je také filtrování vody, které může být i duální pro očištění jak hladiny, tak dna, kde se často usazují nečistoty. Individuální je pak osazení ovládání a případná instalace hudebních reproduktorů.

800Building_Fairs)
ilustrační foto: wikimedia.org

Všude dobře, doma nejlíp

Ať již bydlíte ve velké vile či v malé garsonce, váš domov se musí líbit hlavně vám samotným. Zda k tomu budete potřebovat všechny nejžhavější novinky na trhu ze světa elektroniky, designu a nábytku nebo se spokojíte s cenově přijatelnými a za to praktickými věcmi, které svou osobitostí doladí i ty nejmenší detaily vašeho domova je již to poslední co by vás mělo trápit.