Domácí knihovny s nápadem

Jste vášnivým knihomolem a potýkáte se doma s nedostatkem prostoru pro vaše další knižní úlovky? Inspirujte se některými našimi nápady na domácí knihovny, které jsou praktické i elegantní.

knihovna
Zdroj: themodelstage.com

Využijte prostor v interiéru efektivně

Prázdné stěny? Volné police? To jsou slova, které milovník knih nezná. Většinu volného prostoru se mu již úspěšně podařilo zaplnit spoustou knih. Pokud už skutečně nevíte, kam ukládat další knihy, zamyslete se nad tím, zda veškerý prostor v domácnosti skutečně využíváte, jak nejefektivněji to jde. Máte nade dveřmi volnou plochu? Umístněte na ni další poličky! Volné místo pod oknem? Možná by se tam dala umístnit malá knihovnička. Opravdu by pod schodiště nešlo zabudovat několik nových polic? Určitě ano! Toto místo totiž řada z nás zcela opomíjí.

knihovna

Vlastníte vysoký strop? Pak máte vyhráno

Ti z vás, kteří mají ve svém domě vysoké stropy, mají skutečně vyhráno. Prostor, který jste díky nim získali, můžete využít skutečně velmi efektivně. Pár polic a máte postaráno o celou hromadu dalších knih, pro které se vám až doposud nedařilo najít vhodné umístění. Nezapomeňte, že knihy jsou i skvělým doplňkem a často také nahrazují již okoukané kýčovité doplňky v interiérových stěnách.

Nemusíte se držet tradice

Mějte na paměti, že knihovny mohou mít i netradiční tvary a vy jimi tak můžete zaplnit u nesymetrická místa, kam se běžný nábytek pro své rozměry nedá umístit.

knihovna

knihovna
Zdroj: themodelstage.com

knihovna

knihovna

knihovna

knihovna

knihovna

knihovna
Zdroj: onekindesign.com