Co jste nevěděli o bambusové podlaze

Že se v moderních domácnostech používají na podlahu různé materiály je známá věc, avšak vedle dřevěných a laminátových podlah, které jsou na našem trhu aktuálně nejprodávanější, teprve pomalu nalézají své místo podlahy bambusové. Čím jsou zajímavé a proč byste si je měli pořídit i vy?
podlaha
Zdroj: decoist.com

Podlehněte novému trendu

Bambusové podlahy jsou ve světě bydlení velmi oblíbeným prvkem. Není se ani čemu divit, jelikož slibují dlouhou životnost, snadnou údržbu a v neposlední řadě také velmi elegantní vzhled. Bambus je jako materiál navíc šetrný k životnímu prostředí, což je pro mnoho zákazníků jeden z klíčových faktorů, které zohledňují při výběru. Ačkoliv to bude znít neuvěřitelně, zvolit si můžete také barevný odstín bambusové podlahy. Například šedá barva rozhodně není pro výrobce žádný problém.

podlaha

Jaká je konstrukce bambusových podlah

Tradiční bambus jistě každý znáte a možná právě proto, si kladete otázku, jak je možné z takového materiálu vyrobit podlahu. Odpověď je velmi snadná. Jednotlivé kusy bambusu jsou k sobě upevněny a tvoří tak desky stejně jako podlahy z jiných materiálů, například tolik oblíbeného dřeva. Vzor rozložení bambusů můžete mít buď vodorovný nebo svislý. To už záleží zcela na vás a vašem vkusu. Pokud hledáte podlahu, která bude co nejšetrnější k životnímu prostředí, bambusová podlaha pro vás bude tím nejlepším řešením.

podlaha

podlaha

podlaha

podlaha

podlaha

podlaha

podlaha
Zdroj: decoist.com