Řešíte vytápění v zimní zahradě? Vyzkoušejte tepelné čerpadlo!

Tepelné čerpadlo je ekologický, bezpečný a cenově dostupný zdroj tepla s nízkými provozními náklady. V České republice už vytápí tisíce objektů a skvěle se hodí také do zimní zahrady.

zimni-zahrada-vytapeni
ilustrační foto: Pixabay.com – Pexels

Tepelné čerpadlo zajišťuje v zimní zahradě ideální podmínky po celou zima. Navíc, jeho instalace je oproti tradičním zdrojům tepla velmi snadná. Rozlišujeme několik druhů tepelných čerpadel. Abyste zajistili vhodnou teplotu v zimní zahradě, vystačíte s tepelným čerpadlem vzduch/vzduch, které má obvykle nejnižší pořizovací hodnotu.

Potěší Vás nízké náklady a provoz bez starostí

Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch odebírá teplo z venkovního vzduchu a ohřívá vzduch uvnitř budovy, a to přímo, bez prostřednictví topného systému. Díky tomu dosahuje vyššího topného faktoru než jiná tepelná čerpadla.

Skládá se ze dvou jednotek – vnitřní a venkovní. Venkovní jednotka je umístěna vně zahrady, bez větších nároků na místo. Vnitřní jednotku můžete umístit v podstatě kdekoliv uvnitř zimní zahrady.

Tepelné čerpadlo také zatočí s viry, plísněmi a houbami

Dobrým příkladem je tepelné čerpadlo IVT NORDIC Inverter, které nabízí také odvlhčování a ionizaci vzduchu. Díky tomu omezíte vznik plísní a hub v zimní zahradě způsobený srážením vody na stěnách. Filtr tohoto moderního čerpadla dokáže zlikvidovat až 99,5 % vzduchem přenášených virů. Vaše zimní zahrada tak bude zcela bez bakterií, plísní, alergenů, roztočů, výfukových plynů a jiných škodlivin. Navíc lze tepelné čerpadlo IVT NORDIC Inverter využít i jako klimatizaci v letní sezóně, můžete jím „temperovat“ prostranství na 10 °C a dá se ovládat mobilním telefonem.

Když to shrneme, tepelné čerpadlo je cenově výhodný zdroj tepla, který se postará o konzistentní teplotu v zimní zahradě, v níž zároveň vytvoří příjemné prostředí, a nevyžaduje od Vás fyzickou aktivitu. Můžete se tak plně věnovat péči o Vaši celoroční zeleň, v níž se Vám bude i zásluhou tepelného čerpadla výborně relaxovat.

Zaujala Vás možnost vyřešit vytápění zimní zahrady prostřednictvím tepelného čerpadla vzduch-vzduch? Prohlédněte si web společnosti IVT, s.r.o., prodejce švédských tepelných čerpadel značky IVT. Jsou u nás nejprodávanější – vytápí už více než 11 000 staveb. Potvrzením jejich kvality je vítězství ve všech kategoriích náročných spotřebitelských testů: vzduch/vzduch, země/voda a vzduch/voda.

Jistě se Vám bude hodit i to, že IVT má největší prodejní a servisní síť tepelných čerpadel v Čechách a na Moravě.