Prosklené dveře vpustí do bytu světlo, ale zastaví zloděje

Pokud vaše bydlení začíná tmavou chodbičkou, pak budete chtít vpustit dovnitř alespoň kousek světla, který rozjasní váš domov. Umožní vám to prosklené dveře, případně tzv. světlíky, jak se říká proskleným plochám kolem dveří, které vyplňují stavební prostor.

Prosklené dveře_1

Zároveň se nemusíte bát, že kvůli prosklení budete snazším cílem pro zloděje nebo vám bude unikat drahocenné teplo. Stačí si vybrat kvalitní dveře s bezpečnostním izolačním sklem. Přečtěte si, jak vybrat kvalitní a hezké prosklené dveře.

Prosklené dveře

Prosklené dveře se v současnosti vyrábí v mnoha různých variacích. Je možné vybírat z mnoha barev, tvarů prosklení i povrchů, kterými můžete vyšperkovat svůj vstup k dokonalosti. Jaké jsou vaše možnosti?

  • Povrch dveří: Samotné dveře mohou být vyrobené z mnoha různých materiálů, které určují výsledný vzhled dveří: z dýhy, MDF, Geta nebo mohou mít povrchovou úpravu Color.
  • Tvar prosklení: Skleněná výplň může mít všemožné tvary od oblých okének, přes krátké i podlouhlé obdélníky, až po originálnější tvary.
  • Druh skla: Sklo může mít různý povrch i odstíny. Můžete si vybrat ze skla čirého, vzorovaného, barevného, zrcadlového, matného nebo neprůhledného.
  • Krycí rámečky: Můžete si zvolit barvu krycích rámečků, které budou spojovat samotný povrch dveří s prosklením.

Prosklené dveře_2

Světlíky

Druhou možností, jak vpustit světlo do bytu, je zkombinovat prosklené dveře se světlíky. Světlík prosvětluje prostor za dveřmi, esteticky doplňuje dveře, a přitom může v případě potřeby uzavírat stavební prostor. Díky stavebnicovému systému světlíků je možné poskládat nekonečné množství kombinací. Podobně jako u dveří si volíte povrchový design, tvar i druh skla a krycích rámečků. Obecně se rozlišuje mezi třemi typy světlíků:

  • Plně průhledný: jde vidět dovnitř i ven (prosklený a prosklený mřížový s čirým sklem)
  • Průsvitný: propouští jen světlo (prosklený a prosklený mřížový s dekoračním sklem)
  • Neprůhledný (plný a plný designový s možností vzhledu jako dveře)

Bezpečnostní sklo

Je sklo ve dveřích bezpečné? Pokud si pořídíte bezpečnostní dveře s prosklením, pak si můžete být jisti, že sklo odpovídá bezpečnostní třídě dveří. Ideální je pancéřové vrstvené sklo, které má atestované uchycení – sklo je tedy nejen kvalitní, ale je také s ostatními částmi dveří pevně a spolehlivě spojeno.

Kvalitní výrobce bezpečnostních dveří vám také nabídne jen sklo, které je izolační (například izolační termo trojsklo), které kromě bezpečnosti nabízí také vysokou tepelnou izolaci a zajistí, že zima zůstane venku na ulici a nepronikne k vám domů.