Pro koho jsou infrasauny užitečné?

Sauny a infrasauny jsou doporučovány odborníky na zdraví i lékaři k pravidelnému používání. Spousta lidí ovšem přesně netuší, jak mohou náš zdravotní stav ovlivnit nebo jaký je mezi saunou a infrasaunou rozdíl.

sauna foto
Zdroj, foto: namir.cz

Ve všech směrech je infrasauna pokrokovější, jelikož naše tělo ohřívá přímo. Klasická sauna ohřívá spíše okolní vzduch, který pak prohřívá nás. Účinky jsou proto v případě infrasauny mnohonásobně vyšší.

Infrasauna je užitečná pro imunitní systém

Infrasaunu lze využít ve třech případech. Zdraví lidé ji využívají jako účinnou prevenci a k posílení imunity. Nemocní lidé s její pomocí posilují organismus a léčí řadu zdravotních potíží. Ti, kteří se již uzdravili, zase chodí do infrasauny pro rekonvalescenci a k urychlení uzdravovacího procesu. Kromě toho je využívání infrasauny příjemné a připívá také k relaxaci.

Domácí infrasauny jsou užitečnou investicí

Jelikož je saunování zdravé i příjemné, začaly mimo veřejných saun vznikat také domácí infrasauny, které lze umístit do bytu i domu a využívat tak jejich příznivé účinky kdykoliv se nám zachce. Nutno podotknout, že investice do domácí infrasauny se vyplatí, jelikož není nic důležitějšího než zdraví a pravidelné návštěvy ve veřejné infrasauně se začnou po čase prodražovat.

Existují různé rozměry infrasauny podle prostoru

Výběr domácí infrasauny je závislý na vašich prostorových možnostech. Nejprve si tedy ujasněte, kam chcete infrasaunu umístit a kolik lidí ji bude používat. Nejčastěji se infrasauny umisťují do koupelny. Ty nejmenší jsou prostorově podobné rohovému sprchovému koutu. Pokud ovšem máte nějakou místnost nazbyt, můžete si z ní vytvořit wellness místnost a umístit i větší infrasaunu pro šest a více osob. Získáte tak potřebné soukromí a možnost využívat infrasaunu kdykoliv se vám zachce.