Předokenní rolety LOMAX: Mějte své bydlení pod kontrolou!

K důležitým součástem vybavení domu patří předokenní rolety. Využijte jejich praktické vlastnosti i design, který si můžete navolit až do těch nejmenších detailů.

Předokenní rolety LOMAX
Foto: Lomax.cz

Jak nejspíš víte, nejslabší článek v izolaci, a to jak starších, tak i nových staveb, tvoří okna. V účtu za vytápění je tak třeba počítat i s položkou tepelné ztráty. Nejenom tento nedostatek zdárně vyřeší předokenní rolety.

Zaměřte se na možnosti výběru

Předokenní rolety se skládají z lamel, které se navíjejí na hřídel umístěnou v boxu pod omítkou nebo na ní. Podomítkové provedení je proto vhodné pro instalaci během výstavby nebo rekonstrukce domu. Box skrytý pod omítkou tak neruší celkový vzhled fasády. Pohyb lamel zajišťuje jejich vedení ve vodících lištách po stranách rolety. Lamely jsou hliníkové, vyplněné izolační pěnou. Zvažte i možnost osazení integrovanou samonavíjecí sítí proti hmyzu.

Hlavní výhody předokenních rolet

Mezi základní výhody jednoznačně patří úspora energie. Únik tepla přes okno totiž není nijak zanedbatelný. Naopak v letních měsících předokenní rolety pomáhají udržet v interiéru příjemný chládek. Zachytí až 95 % tepla ze slunce. Vzhledem k tomu, že v tomto období bývá stále větší horko, s předokenní roletou pro změnu ušetříte na klimatizaci a dalších zařízeních ochlazujících váš domov.

Předokenní rolety

S předokenními roletami vám už nebude vadit nejenom bydlení na frekventované ulici, ale ani jakýkoli další hluk, protože tento typ rolet snižuje venkovní hlučnost až o 16 decibelů. Důležitá je i jejich bezpečnostní funkce. Ochrání vás totiž nejenom před silným větrem nebo krupobitím, či vandalismem, ale také před zloději, pro něž představují účinnou překážku.

Snadná a pohodlná obsluha

Rolety můžete ovládat ručně, a to s pomocí šňůry, pásky nebo kliky. Další možností je trubkový elektropohon s místní obsluhou. Jestliže se vám nebude chtít pokaždé vstávat a dojít až k oknu, pořiďte si dálkové ovládání. Předokenní rolety lze také začlenit do centrálního elektronického systému řízení domu. Praktickou vychytávkou pak budou časové spínače, světelná čidla nebo rádiové řízení.

Předokenní rolety

Design na přání

Neexistuje okno, pro které by předokenní rolety nebyly vhodné. Barevně je můžete začlenit do celkové atmosféry domu díky obrovskému množství barevných odstínů RAL. Přizpůsobují se nejenom lamely, ale rovněž i koncové lišty. Pokud si nevyberete ze škály barev, zcela určitě najdete vhodný design z bezpočtu imitací dřeva.

Více na www.lomax.cz