Chyby v bydlení s moderním řešením

Spousta lidí si zařídí či postaví dům a s pocitem, jak mají vše dokonalé, se začne zabydlovat. Postupem času ale začnou zjišťovat, že tu a tam někde něco chybí, něco je špatně a nefunguje, jak má. Světla svítí a přesto je doma tma? Nebojte se vylepšení a rekonstrukce rodinného domu, nikdo přece není dokonalý a chyby je třeba vychytat.

rozbitá zeď
Foto: sellmycastle.com.au

Na rekonstrukce rodinného domu přitom nemusíte být sami. Spousta firem dnes poskytuje odborné poradenství, pomůže Vám s návrhem dispozičního řešení domu a podobnými úpravami, přesně podle Vašeho přání. Využívají nejmodernější techniku a výsledky si mnohdy můžete prohlédnout ve 3D provedení na obrazovce Vašeho monitoru.

okna
Foto: apartmenttherapy.com

Již zmiňovaný problém s osvětlením se dá vyřešit elegantně a to jen za pomocí slunečního svitu. Doprostřed pokoje ovšem okno asi nedáme, aby nám skrz něj, na určité místo, svítilo slunce. Vhodným řešením pro tyto místa je tubusový světlovod. Jednoduše řečeno, je to potrubí, které přenáší světelné paprsky ze střechy do pokoje. Skládá se ze speciální kopule na střeše a systému kopulí s vnitřní reflexní plochou. Světlo směřuje do místnosti difuzorem a ten svou konstrukcí rozptýlí světlo do neosvětleného prostoru. Tímto osvětlením zachováte reálné barvy v místnosti, snížíte pocit ospalosti, stísněnosti, zlepšíte si imunitní systém a dokonce příznivě ovlivníte i pokojové rostliny. Navíc do světlovodu lze zabudovat univerzální světelný zdroj, kterým se světlovod při zamračených dnech změní v klasické svítidlo.

Chyby v bydlení s moderním řešením foto3

Pokud Vám stále něco chybí i na zahradě, rádi pěstujete rostliny a plodiny, ale na skleník nemáte místo, zdá se Vám nepřemístitelný, mohutný a moc pracný, je tady řešení i na tento oříšek. Pro tyto případy je pro Vás více než vhodný fóliovník. Je to cenově dostupná, přemístitelná konstrukce z ocelových trubek. Jeho výstavba je nenáročná, navíc dostatečně stabilní a odolná i vůči extrémním povětrnostním podmínkám. Jednotlivé části jsou pozinkovány, takže rez zde nemá šanci. Fóliovník je uchycen na stojanech, které zavrtány do země pomocí šroubovitého závitu. Celá konstrukce je pokryta fólií, jejíž životnost je více než pět let. Vaše rostliny tak budou chráněny před škůdci, teplotními změnami i přízemními mrazíky.