Vázy nejen na Velikonoce

Jarní či velikonoční atmosféru lze snadno vytvořit pomocí designově krásné vázy, kterou si snadno můžete sami vyrobit a předělat dle obrazu svého.

vázy fotografie
Foto: captivatist.com

Proč kupovat vázu do interiéru?

Získáte krásnou dekoraci do svého bytu během pár minutek. Naaranžovaná váza bude ozdobou bytu a dodá v jarním počasí svěžest. Pokud si jí zkusíte sami vyrobit, vyjde Vás to na pár set korun, oproti kupovaným ušetříte nemalou částku. Taková váza s kočičkama je ideální volbou.

Co je k tomu potřeba?

Stačí čerstvě natrhané větvičky z vrbičky (tzv. kočičky). Dále pak větvičky z ovocného stromu (např. třešeň), čerstvě nařezané jarní květiny, lišejník na dekorativní část, aranžovací hmotu a samozřejmě vázu. Nejprve musíte vázu vyložit modelovací hmotou, buďto na dno vázy nebo okraj. Polovinu vázy zaplňte vodou. Hmotu obalte dekorativním lišejníkem, ale důkladně, aby nevykukovala modelovací hmota a vše působilo přirozeně a vzhledově esteticky.
Do středu vázy vložte větvičky vrby, doplňte větvičkami ovocného stromu. Nyní přistoupíme ke zkombinování s kvetoucími rostlinami. Přidáme první jarní rostliny, narcisy nebo tulipány, ale čerstvě nařezané. Doplní krásně kočičky a dodají barevnou pestrost. Na léto se hodí zase použít květy šeříku. Nyní stačí již ozdobit velikonočními motivy. Stačí využít drobná vajíčka, motýlky, vážky, zajíčky a ostatní dekorativní materiál.

vázy fotografie

vázy fotografie

vázy fotografie

vázy fotografie

vázy fotografie
Foto: captivatist.com