Květiny v teráriu jako netradiční dekorace

Terária nemusíme využít jen pro drobné živočichy, ale i jako elegantní květináč pro naše rostliny. Tento trend se rozšířil natolik, že se začaly vyrábět různě upravované a tvarované skleněné květináče. Třeba se tento nový styl zalíbí i vám.

květiny v teráriu
Zdroj: flowerduet.com

Proč jsou květiny v teráriu tak oblíbené

Odpověď je snadná – sklo nám poskytuje možnost nahlédnout na zeminu rostliny, se kterou si můžeme vyhrát. Prostřídáním různých vrstev – například několik barevných druhů písku, drobných kamínků a hlíny – získáme velmi atraktivní květináč. Dobře se v něm bude dařit zejména kaktusům, kterým sklo zajistí potřebné teplo. Takto vzniklou dekoraci můžete doplnit mušlemi a jinými drobnými předměty, například kamínky. Místo zeminy také můžeme terárium zaplnit vodou, do které ponoříme vhodnou rostlinu.

květiny

Nebojte se květináče zavěsit nebo je libovolně kombinovat

K dostání jsou i dekorační skleněné baňky na zavěšení, které skvěle plní funkci květináčů. Umístněte do nich menší rostlinky a baňky zavěste například na okno či terasu. Nezvykle vypadající dekorace bude o to zajímavější, čím rozdílnější délku provázků pro jednotlivé baňky zvolíte. Nebojte se experimentovat a použít kombinaci několika tvarů a velikostí. Baňky můžeme sehnat i s několika otvory, z nichž každý lze zaplnit jinou rostlinou.

květiny

rostliny

rostliny

rostliny v teráriu

rostliny

rostliny

rostliny

závěsné květináče
Zdroj: home-designing.com