Japonské stěny se zabydlují i na starém kontinentu

Japonské stěny mohou mít pro Evropany nádech exotična až tajemna. Koneckonců, nežijeme přece v Japonsku a typicky evropské dekorace a zařízení mají k těm asijským často velmi daleko. Nenechme se ale ovlivnit předsudky, byla by to škoda! Nechte svým bydlením prostoupit trochu orientální atmosféry. Nejedná se však pouze o laciný trik? Určitě ne, japonské stěny mají prověřenou tradici – několik tisíc let.

Japonská posuvná stěna

Zdroj: pinterest.com, Sam Beall

Japonská stěna slouží jednak jako spolehlivá protisluneční clona, ale ani tím její funkce nekončí. Je možné si ji pořídit s manuálním otvíráním (šňůrka, madlo), nebo vsadit praktickou manipulaci dálkovým ovladačem.

Nejen pro vyznavače japonského umění

Milovníci estetiky si rozhodně přijdou na své. Tyto stěny jsou velmi vkusné, jednoduché a hodí se téměř do každého interiéru. Působivé jsou především v kombinaci se dřevem. Stěny navíc lze využít jako náhradu za klasické rolety a žaluzie. Jsou k mání v rozličných designových variantách, včetně protihořlavé látky. Mohou si je pořídit i alergici – posuvné stěny nepřichytávají prach, pyly ani roztoče.

Systém vytváří měkké světlo a výborně osvětluje okolí. Jediná nevýhoda spočívá ve vyšší pořizovací ceně, ale na druhou stranu – s tou je třeba v případě stylových a praktických dekorací počítat.

Dostupné i na českém trhu

Pokud japonská stěna zaujala i vás, nebudete pro ni muset na druhou stranu světa. I na českém trhu působí celá řada společností, které se na tento orientální doplněk specializuje. Pokud se pro ni rozhodnete, určitě nebudete zklamaní. Elegance, spolehlivost a funkčnost. To jsou tři argumenty, které by vás měli přesvědčit.