Dekorace, které navodí tu správnou atmosféru

Jaro a především léto je pro většinu z nás tím nejlepších ročním obdobím vůbec. Sluníčko, koupání, opalování, výlety a všeobecně dobrá nálada. Hospodyňky po celém světě se upjatě snaží ročním obdobím sekundovat výzdobou svých bytů a domků, aby bylo učiněno zadost nefalšované letní atmosféře.

Letní dekorace
Zdroj: pinterest.com, Berdine Neethling

Jaro se line ve formě Velikonoc, v zimě se zase chystáme na Vánoce. Ale jak správně a účelně vyzdobit náš domov během letních měsíců? Asi tušíte, co bude základem. Květiny. Spousty a spousty květin. A nemusí se jednat jen o ty skutečně na parapetech, ve vázách a volně stojících květináčích. Květiny si můžete snadno přenést díky povlečení na polštáře, zkusit je zavěsit na lustr nebo obzvláštnit poličky dekoracemi a obrázky s touto tématikou.

Populární jsou chomáče květin zavěšených nad hlavami hostů. Do veselejších barev nalaďte i prostor kolem květin. Ideální je kupříkladu barevný písek nebo kamínky a drobné oblázky, které seženete v každém větším obchodě.

Až budete mít květin dost, vsaďte na elegantní svíčky, které pomalu hoří a zanechávají příjemný odér. Inspirujte se přírodou za oknem. Mnoho dekorací může vycházet z obyčejného dřeva a dalších přírodních materiálů. Pokud jste byli někdy na dovolené u moře, budete mít výběr ještě o něco snadnější. Můžete zvolit materiál, který je v těchto přímořských destinacích volně dostupný a který jste si přivezli co by vzpomínku – písek, mušle, suvenýry vyrobené z kamenů, dřeva, skla a mořských živočichů či ryb navodí v interiéru exotickou atmosféru. Vzhledem k jejich pestrobarevnosti výborně doplní kteroukoliv část místnosti.

Pokud dáváte přednost ryze českému prostředí, zkuste kapradiny a běžně dostupné ovoce, jako jsou hrušky, jablka, třešně nebo černý rybíz. Fantazii se meze nekladou.