Nové byty s vysokým standardem aneb proč do nich investovat

Velké oblibě se v poslední době těší luxusní byty. Ty jsou typické nadstandardními prvky, skvělou lokalitou, ve které se nacházejí, výjimečnou architekturou a často také svou velikostí. Ptáte se, proč je vhodné do luxusního bytu investovat a kde takové bydlení vlastně naleznete? V tomto článku se to dozvíte.

nové byty
Foto: geosan-development.cz

Nejkvalitnější materiály a prvotřídní architekti

Luxusní byty se mohou pochlubit nejkvalitnějšími, ekologickými a nízkoenergetickými materiály, pasivními faktory a dalšími speciálními prvky. Mívají velké terasy a obvykle splňují i ta nejnáročnější kritéria. Autory návrhů, podle nichž jsou luxusní byty postaveny, bývají ti nejlepší architekti. Byty navíc obvykle není problém přesně přizpůsobit přáním jejich majitelů.

Doprovodná nabídka služeb

Výhodou exkluzivních bytů s vysokým standardem je rovněž fakt, že v nemovitosti, v níž se nacházejí, bývá dostupná také doprovodná nabídka služeb. Může se jednat třeba o saunu, wellness a fitness centrum či recepci. Projekty obvykle počítají i s výstavbou podzemních garáží a někdy dokonce i se vznikem menšího parku s lavičkami přímo uprostřed komplexu budov. Některé nemovitosti s luxusními byty tak připomínají spíše prvotřídní hotely.

nové byty
Foto: geosan-development.cz

Investiční potenciál

Luxusní byty mají také značný investiční potenciál. I v době ekonomické krize, kdy ceny ostatních typů nemovitostí spíše klesaly, ceny luxusních bytů naopak rostly – a to především kvůli jejich tehdejší omezené výstavbě a poměrně malému množství nabídek. Jejich hodnota se zvyšuje i díky již zmiňovanému použití nejkvalitnějších a exkluzivních materiálů.

Rozlehlé parky i přírodní rezervace

V blízkosti nemovitostí, v nichž jsou umístěny byty s vysokým standardem, se také často nacházejí rozlehlé parky i přírodní rezervace, takže nerušené procházce městskou zelení nic nebrání. Luxusní byty ale nebývají postaveny pouze v klidném prostředí vhodném pro děti, ale také v lokalitách, které jsou lákavé pro sportovní nadšence. Poblíž obvykle nechybí ani obchodní centra.

nové byty
Foto: geosan-development.cz

Kde sehnat luxusní byt

Víte, kde nalézt opravdu hezké luxusní byty? Například v našem hlavním městě. Nové byty v Praze naleznete třeba v městské části Praha 4 – Nusle. Výhodou této lokality je, že se nachází v blízkosti centra, ale zároveň do ní nedoléhá nepříjemný hluk velkoměsta. Navíc je dobře dostupná městskou hromadnou dopravou i autem.

Tamější rekonstruované budovy administrativní části bývalé továrny, ale i novostavby nabízejí zájemcům moderní, ale zároveň originální bydlení s krásným výhledem na blízké Grébovy sady. Výstavba nových bytů splňujících veškeré standardy příjemného bydlení pro mladé i pro celé rodiny navíc stále pokračuje, takže si vybrat může opravdu každý.